Skupina hledačů Pravdy. / Group of seekers for The Truth.

PortálPříjemFAQCalendarSeznam uživatelůUživatelské skupinyHledatRegistracePřihlášení

Share | 

Rozbor křesťansky orientované modlitby mé babičky

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
द्वैपायन दास
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 182

PříspěvekPředmět: Rozbor křesťansky orientované modlitby mé babičky   18.03.12 16:40

Dvaipāyana dās: Haré Krišna, Haré Krišna, Krišna Krišna, Haré Haré, Haré Ráma, Haré Ráma, Ráma Ráma, Haré Haré... Smile

Irena Formanová: MOJE-PANE BOŽE ,JÁ TĚ PROSÍM,DEJ MĚ ZDRAVÍ V DUŠI KLID,BYCH SE MOHLA V KAŽDÉ DOBĚ SAMA OBSLOUŽIT.DO SRDCE MĚ PRO KAŽDÉHO VĚRNOST A LÁSKU DEJ -PRÁCI KTEROU MOHU KONAT, PANE BOŽE POŽEHNEJ.V TEBE VĚŘÍM V TEBE DOUFÁM DOBRÝ OTČE PŘI MĚ STŮJ,DUŠI I TĚLO MOJE- PANE BOŽE OPATRUJ .

Dvaipāyana dās: Není špatná, s každou prosbou by jsme se měli obracet přímo na Boha.
Nicméně zdraví není v duši, duše sama o sobě nemocná není, když tedy nebereme v potaz její svobodné rozhodnutí žít zde bez Boha, to je skutečná nemoc - Já jsem poživatel, já si budu užívat hmoty, to je hmotná nemoc. Nicméně duše jako taková nemocná není... Nemocné může být jedině tělo, ať už hrubohmotné, složené z hrubohmotných prvků a nebo jemnohmotné složené z mysli, inteligence a falešného ega... Proto prosit o zdraví v duši nedává ve skutečnosti smysl, zdravé nebo nemocné může být ve skutečnosti pouze tělo, duše je věčná, nezničitelná a nesmrtelná duchovní jiskra, Bůh je oheň a my jsme malé jiskřičky, které z něj vyletují, kvalitativně jsme stejní, ale kvantitativně se od Něj lišíme.
Prosíš o to, abys mohla sloužit sama sobě? Není lepší prosit o to, abys mohla sloužit přímo Bohu? Ty jsi ve skutečnosti část Boha a spokojená můžeš být jedině tehdy, pokud je spokojený i Svrchovaný Pán, jelikož Ty jsi Jeho část. Je to stejné, jako když ruka dá potravu do žaludku, pak je nasyceno celé tělo, ale kdyby se ruka snažila potravu sníst sama bez pomoci žaludku, tak jí to nebude moc platné - nebude nasycená. Proto jediná věc, o kterou má cenu se modlit je o bezpodmíněčnou službu Pána život za životem a právě o tom je ta motliba, tak jsem Ti poslal.
Věrnost pro každého je sice hezký ideál, ale v dnešní době, kdy každý myslí jen na to, jak Tě odrbat je to velice těžké...
Lásku Ti nikdo nemůže jen tak dát, dokonce ani Bůh, láska musí vzniknout, první krok musíš udělat Ty. Celý svět vlastně funguje na principu láskyplné výměny, to je to, proč je svět tak složitý a rozmanitý, neboť jen v rozmanizosti fungují vztahy - zdroj láskyplné výměny... ,.-) Nejlepší láskou je láska k Bohu, jakmile totiž skutečně miluješ Boha, tak miluješ i všechny ostatní, neboť Ti všichni jsou Jeho částí... ,.-)
Prosit o práci? Práce je všude dost, není třeba o ní ještě nějak zvlášť prosit. Bůh není nikterak náročný, v Bhagavad gétě 9.26 Kršna říká: "Jestliže Mi někdo obětuje s láskou a oddaností lístek, květ, ovoce nebo vodu, přijmu to." ,.-) Kršnovi stačí velice málo, nemusíme se ani vzdávat našich současných povinností, jen bychom je všechny měly nějak spojit s Vědomím Boha... Jakoukoliv práci, kterou vykonáváme bychom měli dělat pro Něj, pak bude vše, co děláme duchovní a dokonalé, tomuto procesu se říká Bhakti-jóga - jóga oddanosti... Práce a toho, co můžeme dělat je všude moc, nemusíme o ni ještě nějak zvlášť prosit, prostě ji dělejme... ,.-)
Fráze v Tebe věřím je dobrá, pokud člověk zná její skutečný význam a to, že Bůh vše myslí dobře a vše se děje z nějakého důvodu... My s naším velice omezeným úsilím toho moc nedokážeme, velké věci se mohou povést jedině tehdy, když skrze nás necháme proudit vyšší sílu.
Co se týče doufání, tak to je lepší lepší nahradit poznáním a následnou důvěrou. ,.-)
Oslovení "Dobrý otče" je pěkné, Krišna je skutečně otcem všech živých bytostí. V Bhagavad gítě Kršna praví: "Existence všech druhů života je umožněna jejich zrozením v této hmotné přírodě a Já jsem otec dávající símě." V tomto verši je přímo uvedeno, že Nejvyšší Osobnost Božství, Kršna, je původním otcem všech živých bytostí. Živé bytosti jsou kombinace hmotné a duchovní přirozenosti. Příčinou všech těchto projevení je matka, hmotná příroda, a proces, jímž Kršna dává símě. Hmotný svět je oplodněn živými bytostmi, které se v době stvoření objevují v různých podobách, jež odpovídají jejich dřívějším činům. ,.-)
A co se týče poslední věty: Duši i tělo opatruj... Tak o to rovněž není potřeba prosit, Bůh již tyto činnosti od nepaměti dokonale vykonává a není mu to třeba znova připomínat... ,.-)
Nejlepší motlibou je ta, kterou jsem Ti poslal výše, v jednoduchosti je totiž síla... Je to pouhá prosba o to, abys mohla Bohu co nejlépe sloužit... To je totiž cíl i dokonalost života, vzdát se svého falešného ega a znovu nabýt jednoty s Naším Stvořitelem, zase se s Ním spojit a vychutnávat si vzájemnou výměnu lásky. Ono i latinské slovo pro náboženství RELIGIO je vlastně složeno z RE - znovu a LIGERE - spojit... A stejně, jako sanskrtské slovo JÓGA vlastně znamená znovu se spojit - znovu se spojit s Bohem... ,.-) Nyní jsme s ním spojeni jen nepřímo, měli bychom se s ním spojit přímo a zanechat naší marné snahy užívat si hmoty v tomto světa, ze které pramení nakonec jen flustrace, je to jako hledat vodu na poušti, a i když i na poušti se nalézá pár kapek voduy, tak to není nic ve srovnáním z oceánem extáza a radosti, který nám může přinést služba Bohu a důvěrný vztah s Ním!!!
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://quality-of-goodness.my-goo.com

Rozbor křesťansky orientované modlitby mé babičky
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
KVALITA DOBRA / QUALITY OF GOODNESS :: Databáze / Database :: Přednášky (textové) / Lectures (text)-
Přejdi na: